Archive for the Category ◊ Seminář ◊

Category: Akce, Meditace, Přednáška, Seminář, Workshop  | Comments off

Termín: úterý 16. 4. 2019 18:30 – 21:30
Vede: Radek Chrobok
Příspěvek na prostor a organizaci je 150 – 200 Kč podle toho co srdce a peněženka dovolí.

Ahoj chlape!

Zvu tě na Mužský kruh do centra Zdravé já, v Rožnově p. Radhoštěm., Palackého 457 (naproti hospody Koruna), kde v bezpečném prostoru bez souzení, bez hodnocení, bez vítěze a poraženého a bez alkoholu můžeš otevřít své srdce a ústa a promluvit.

Téma: A K T I V I T A – PODSTATA MUŽSKÉHO PRINCIPU

Mužskou přirozeností bylo vždy konání. Muž ve své síle a lásce má přirozenou touhu naplňovat vize své a své rodiny, má touhu být aktivní, konat. Na druhou stranu, nebýt naší přirozené lenivosti, nebyly by vynalezeny žádné stroje usnadňující těžkou nebo časově náročnou a úmornou práci. Kde je tedy rovnováha mezi aktivitou, odpočinkem až lenivostí? Co se dá všechno zahrnout vlastně pod pojmy „být aktivní“, „konat“? Co je ještě aktivita a co přehnané honění se za úspěchem? Co můžeme považovat za přirozenou touhu po odpočinku a co už za lenivost, letargii? Každý jsme originál a každý máme jinou představu a hlavně jinou realitu v tomto tématu. Jednu věc ale máme všichni stejně: když roztočíme svoje (někdy těžkopádné) kolo aktivity, je mnohem snadnější jej udržet v pohybu. Stejně jako setrvačník. Když necháme kolo příliš dlouho stát, pak má tendenci zatuhnout a zareznout. Pak je mnohem těžší je urvat a uvést znovu do pohybu…

Sám jsem si prošel v životě různými stadiemi schopnosti točit svým kolem aktivity a také jsem měl tendence porovnávat se s muži, jejichž kolo se točí pro mě závratnou rychlostí. Někteří z nich ale už dnes nejsou na tomto světě. Měl jsem také období zrezivělého kola, kdy jsem si připadal naprosto k ničemu. Přišel jsem si na zajímavé zákonitosti, které mi nakonec zjednodušily roztáčení mého kola s využitím minimální námahy. Rád o nich v kruhu posdílím a zárověň zvu Tebe, aby jsi promluvil nebo pomlčel o své zkušenosti a své (ne)spokojenosti s tímto klíčovým mužským tématem. Je jedno jestli tvé kolo je teď zatuhlé a odmítá se pohnout nebo se točí až příliš rychle. V kruhu jsme si všichni rovni. Kruh léčí tebe a ty léčíš kruh.

V první části se s respektem ke svému tělu protáhneme, vezmi si proto i tričko a kraťasy nebo tepláky.

Rezervuj si své místo v kruhu – radek.chrobok@seznam.cz

Proč: pro sebe

Těšíme se na TEBE!

Category: Seminář  | Comments off

Termín: pátek 19. 4. 2019 19:30 – 21:00
Vede: Mgr. Dagmar Hladká, dajahladka@seznam.cz
Cena: zdarma (dobrovolný příspěvek)

Category: Meditace, Seminář  | Comments off

Termín: pátek 3. 5. 2019 17:00 – 19:00
Vede: Libuše Poulíčková
Cena: 100 Kč
Rezervace: lpoulickova@seznam.cz

Termín: 3. – 5. 5. 2019

Vede: lékařka v oboru neurologie,rehabilitace a celostní mediciný MUDr. Ivana Wurstová http://www.ivanawurstova.cz/

Cena: 3 000 Kč

Rezervace: zuzana@cititsedobre.cz

Konstelace jsou vynikající metoda k nahlédnutí na vztah ke svým rodičům, dětem, partnerovi, kolegům i své nemoci. Přišel čas se podívat, jak si stojím ve vztahu sám k sobě. Tam je cesta. Pokud pohlédnu dospělým pohledem sám na sebe, nemusím se již vracet. A konstelace nám opět pomohou. Dospělý pohled na naše žití nás dovede k probuzení. Zjištění, kde vlastně stojíme a proč. A z toho místa se začneme pohybovat. Proudem, který nás ponese naším životem, bez zákrutů a překážek. Jen nás samotné se sebou. Potom se začneme navzájem potkávat, ale již na jiné vlně. Přijetí všeho, co se mi děje přináší pochopení a otevření se životu.

Klienti v konstelaci pouze následují své vnitřní vjemy a impulzy k pohybu. Uvidí realitu tak, jak ve skutečnosti je. Ne, jak si ji sami představují nebo jak by ji chtěli mít. Je to metoda pravdy. Uvidět, přijmout, osvobodit se a jít ve svém životě dál.

Tenhle seminář je jedinečný díky vedení velice zkušené paní doktorky Wurstové. Nasbírala zkušenosti dlouholetou praxí, pobyty v Peru, Indii a díky mistrům na těchto cestách může touto metodikou pomáhat lidem, kteří chtějí vědět proč se jim dějí v životě dané věci. Proč v práci, proč ve vztazích, proč v jejich těle,… Provede nás pochopením a poznáním nejen našeho okolí, ale hlavně nás samotných.

Náplní semináře bude i práce se systemickými konstelacemi, celostní pohled na člověka po stránce tělesné i duševní. Jen vstupem do dospělého vědomí jsme schopni uvidět naši každodenní realitu. Ať se týká našich vztahů s ostatními, sami k sobě, nebo našeho zdravotního stavu. Změnou úhlu pohledu a následně postoje potom dokážeme uskutečnit velké změny i v reálném životě.

Category: Seminář  | Comments off

Termín: neděle 12. 5. 2019 9:00 – 17:00
Vede: Miroslav Zelenka
Cena: 600 Kč
Rezervace: Dagmar Kolbová, tel.: 605 297 796, dagmar@miamade.cz

Bližší informace o semináři a program se dozvíte zde.

Category: Seminář  | Leave a Comment

Termín: úterý 14. 5. 2019 18:30 – 21:30
Vede: Radek Chrobok
Cena: 150 – 200 Kč

Category: Seminář  | Leave a Comment

Termín: středa 15. 5. 2019 17:00 – 20:00
Vede: Mgr. Simona Brusová
Cena: 350 Kč
Rezervace: info@biobrusinka.cz

Komu je určené: Všem maminkám dětiček, které trpí alergiemi různých typů a které to chtějí změnit.
Cíl: Cílem kurzu je projít problematiku vzniku alergií na úrovni fyzické – vliv prostředí, oslabené imunity, výživy, a mentální – rodinné a vztahové souvislosti.
O kurzu:
Občas se děti a dospělí stávají citlivými na běžné věci, jako jsou potraviny, zvířata, rostliny. Proč je tolik dětí již od raného věku postiženo alergií? Každá alergická reakce má svoji příčinu na úrovni tělesné, mentální nebo duchovní. Alergie ve své podstatě není nemoc, ale symptom, kterým k nám tělo promlouvá. Pokud ji odhalíme a odstraníme, alergie zmizí. Téměř každá alergie je léčitelná nebo do určité míry krásně zvládnutelná.
Příčiny alergií můžeme rozdělit do několika úrovní, tyto se obvykle u nemocných ještě různě kombinují. Pro úspěšnou léčbu je dobré poznat, která úroveň je v oslabení a zapracovat na ní.

Náplň kurzu:
• Oslabování vrozené imunity léky, předčasným očkováním, potlačováním symptomů nemoci versus léčivá síla horečky a obnova imunitní rovnováhy.
• Nutričně chudá strava versus vyvážená a bohatá strava pro tělo a duši.
• Narušená rovnováha příznivých střevních bakterií versus zdravé střevo, optimalizace zažívání a obnova střevní mikroflóry
• Eliminace alergenů a provokačních faktorů z prostředí, snížení zátěže těžkými kovy versus „zdravě čistá“ domácnost.
• Strach versus podpora zdravého rodinného prostředí, bezpodmínečný zdroj bezpečí.

Pro dětský organismus je vždy lehčí nemoci se bránit než ji nechat rozvinout. My mu v tom můžeme napomoci širokou škálou kroků, které vedou k jedinému cíli – ke zdraví. Stačí se zamyslet, která z úrovní je postihnutá, do jaké míry a v jaké kombinaci a poté zvolit TU SVOJI CESTU KE ZDRAVÍ. Je to jen na Vás.

Category: Seminář  | Leave a Comment

Termín: pátek 17. 5. 2019 od 17:00
Vede: Libuše Poulíčková
Cena: 500 Kč
Rezervace: lpoulickova@seznam.cz

 

Termín: pátek 17. 5. 2019 19:30 – 21:00
Vede: Mgr. Dagmar Hladká, dajahladka@seznam.cz
Cena: zdarma (dobrovolný příspěvek)

Termín: úterý 21. 5. 2019 19:00 – 20:00
Vede: Mgr. Dagmar Hladká
Cena: 100 Kč

Strach nám bere sílu, sebevědomí, brání nám v radostech ze života, bere víru v naše rozhodování a je označován za nejčastější příčinu našich problémů. Žít ve strachu znamená žít v utrpení, proto je nutné se strachu postavit a vyřešit ho jako problém. Vždy je tady možnost naši současnou situaci změnit k lepšímu a začít se cítit lépe, protože hodně strachů máme naučených a některé si svým životním stylem dokonce rozvíjíme a pěstujeme si je.

V meditaci budeme pracovat s naší myslí a nenásilně strachy postupně vyřazovat, abychom je mohli vyloučit ze svého života a začali žít v klidu, míru, radosti a udrželi si životní rovnováhu ve všech oblastech života, ať už se jedná o zdraví, vztahy nebo finance.

„STRACH LŽE A TY MU VĚŘÍŠ“ – Friedrich Nietzsche

Na meditaci si přineste: šátek na oči, pití, čajovou svíčku a misku. Na závěr meditace si uděláme rituál, který budete moci provádět kdykoli i doma.

Rezervace: dajahladka@seznam.cz

Termín: středa 22. 5. 2019 17:00 – 20:00
Vede: Mgr. Simona Brusová
Cena: 350 Kč
Rezervace: info@biobrusinka.cz

Zveme Vás milí rodiče na oblíbený seminář s tématem strava jako lék. Pojďte si udělat příjemný večer a potkat se nad tématy z oblasti zdraví dětí.

Komu je určené: Všem maminkám, které se zajímají o výživu a zdraví svých dětiček.

Cíl: Cílem kurzu je projít problematiku výživy dětí, osvojení si povědomí o souvislostech vztahu strava & mikrobiota & imunita.

O kurzu:
Výživa dítěte hraje klíčovou roli pro jeho zdraví v dospělosti. Právě v období raného dětství mohou rodiče ovlivnit, do jaké míry bude dítě odolné vůči vnějším vlivům, zejména civilizačním onemocněním. Přirozená strava, jakou je mateřské mléko a později čerstvá zelenina a ovoce, celozrnné obilniny, semínka, oleje a další, je základním pilířem zdravé výživy a tedy i zdravého vývoje dítěte. V kurzu najdou maminky odpověď na složení prvních příkrmů, zastoupení jednotlivých složek a jejich zdroje, jak pracovat s celozrnnými obilninami různých druhů, jak používat oleje, semínka, kdy je vhodná doba pro zařazování problematických potravin, jako je lepek či kravská bílkovina, jak jednotlivé suroviny prakticky použít a vytvořit pestrý jídelníček. Jak si upéct domácí chléb, vypěstovat zelené natě aj.

Náplň:
• Nutriční návyky a stav výživy časného věku.
• Sacharidy jako nezastupitelná složka výživy člověka, potraviny z neloupaných obilných zrn jako významný prvek zdravé výživy a jejich praktické použití, problematika zavádění lepku do stravy kojenců.
• Živočišné a rostlinné tuky nejen pro vstřebávání vitamínů, zdroje, nenasycené mastné kyseliny. Hodnocení a kvalita tuků (olejů).
• Bílkoviny ve výživě kojence, zdroje bílkovin. Maso – jak často, vejce. Mléko – ano či ne.
• Ovoce a vhodné úpravy ovoce, ovocné přesnídávky, šťávy, čaje.
• Zelenina – druhy a způsoby úpravy sezónní zeleniny.
• Plané bylinky a zelené natě jako přirozený zdroj vitamínů a minerálů ve výživě nejmenších.
• Semena a ořechy jako důležitá součást pečiva, kaší, pomazánek.
• Seznam obilnin a jiných zdravých potravin, jejich zpracování a praktické recepty.

Category: Seminář  | Leave a Comment

Termín: sobota a neděle 25. – 26. 5. 2019 9:00 – 17:00
Vede: MVDr. Zuzana Neřádová
Cena: 3000 Kč
Rezervace: zuzana@cititsedobre.cz

Termín: středa 29. 5. 2019 17:00 – 20:00
Vede: Mgr. Simona Brusová
Cena: 350 Kč/jednotlivec, 500 Kč/pár
Rezervace: info@biobrusinka.cz

Zveme Vás na oblíbený seminář s tématem stravování podle metabolických typů. Pojďte si udělat příjemný večer a potkat se nad tématy z oblasti zdraví.

Komu je určené: Všem, kdo chtějí blíže poznat své „vnitřní kamna“ a vědět, jak v nich správně „zatopit“.
Cíl:Cílem kurzu je projít problematiku výživy dospělých dle metabolické typologie a osvojit si dovednosti při výběru odpovídající potravy.
O kurzu:
Stravování podle metabolického typu vychází ze starodávného medicínského učení, indické, čínské, egyptské i řecké medicíny. Základem je teorie, že každý člověk má jiné biochemické složení a patří k jinému endokrinnímu typu. S tím souvisí také různý vztah k jednotlivým druhům potravin a jejich trávení a spalování. Existuje několik základních typů lidského metabolismu a každému typu vyhovuje jiné složení stravy. Dlouhodobý nedostatek správné stravy anebo konzumace stravy nevhodné vede k chronickým nemocem, ale také k obezitě a problémům s trávením.
Všechny potraviny i živiny mohou mít na různé metabolické typy různé, i protichůdné účinky. Metabolický typ určuje způsob, jakým Vaše tělo reaguje na živiny. Někdo získává energii z převážně bílkovinné stravy, zatím co druhý člověk se po stravě bohaté na bílkoviny cítí unavený. Ne každému vyhovuje vegetariánská strava a někdo se naopak na sacharidové dietě může cítit plný energie. I příznak nemoci nemusí být vždy vyvolán stejnou biochemickou nerovnováhou. Například existují případy vysokého cholesterolu a kardiovaskulárních chorob způsobených nízkotučnou stravou s vysokým obsahem sacharidů. Po úpravě stravy do souladu s metabolickým typem je velká šance na vyléčení, doplnění chybějící energie, harmonizaci hormonálního systému aj. Znalost našeho metabolického typu nám odpoví na otázku, jak hospodařit s vlastní energií. Pomůže nám přistoupit k výběru odpovídající potravy a kombinací, které jsou pro nás nejvhodnější.

Náplň:
• Seznámení s tématem.
• Test metabolických typů.
• Správná skladba jídelníčku dle Vašeho metabolického typu, zejména pokud jde o nejdůležitější makroživiny, jako jsou bílkoviny, tuky a uhlovodany.
• Sacharidy jako nezastupitelná složka výživy člověka, potraviny z neloupaných obilných zrn jako významný prvek zdravé výživy a jejich praktické použití.
• Živočišné a rostlinné tuky nejen pro vstřebávání vitamínů, vhodné zdroje. Hodnocení a kvalita tuků (olejů).
• Bílkoviny ve výživě, zdroje bílkovin. Maso – jak často, vejce. Mléko – ano či ne.
• Plané bylinky a zelené natě jako přirozený zdroj vitamínů a minerálů ve výživě.
• Semena a ořechy.

Category: Seminář  | Leave a Comment

Termín: pátek 31. 5. 2019 17:00 – 19:00
Vede: Libuše Poulíčková
Cena: 100 Kč
Rezervace: lpoulickova@seznam.cz