Proč cvičit? Prevence!

Začíná víkend a vy jedete autem domů. Náhle zabliká kontrolka na palubní desce – oranžová, vyrovná, neomylná. Něco není v pořádku, to je jisté. Ale co? Máte však štěstí! Hned za rohem je autoservis. Přijde opravář, podívá se na to, přemýšlí. V hlavě mu svitne nečekaný nápad – bez okolků kontrolku vyšroubuje. „Tak, to bychom měli!“ Odstranění varovného signálu je zdánlivě velmi účinné a levné! Ale jako strategie špatně představitelné. Nikdo by si nepřál, aby se s jeho autem takto zacházelo. Zato v záležitostech zdravotní prevence je tento postup velmi rozšířený. Teprve nouzové signály „z hloubky“ se stávají podnětem k jednání. Většinou bývá pozdě. Často promarníme možnost aktivní prevence. Zbývá už jen sáhnout do krabice pro léky nebo po skalpelu. To se ale stát nemusí: Když budete brát vážně svá varovná světla.

Proto neváhejte a začněte s námi cvičit jedno z nabízených cvičení:

Zajímají vás další informace o cvičení?
Cvičení SMSystému
Zdravotní cvičení

.

Přečtěte si ohlasy na SMSystém

Cvičební obuv

Sportovní obuv žije – kromě značky a designu – z mýtu o perfektním tlumením nárazů. Každá značková obuv má svůj tajný recept: zabudované větrací otvory, gelové polštářky, materiál v rámci technického pokroku. Dokonalé pružení však nedbá o jedno – o nohy. Podvědomě vypínáte šetrný režim a našlapujete s normální intenzitou. Lidský nervový systém potřebuje určitou intenzitu nárazu nohy na zem, aby věděl, kde je země. Efektivní tlumení nárazu botou automaticky svádí k tvrdšímu došlápnutí nohou.
Nové studie jasně ukazují, že sportovní boty mohou být příčinou toho, čemu se snažíme předejít. Nestability a chronického přetížení. Sportovní a běžecké boty budoucnosti budou pružně flexibilní a budou mít značně tenčí podrážky.

Zaujala-li vás ideální cvičební obuv, klepněte ZDE

Cvičební obuv
Category:  | Leave a Comment