SM SYSTÉM | SPIRÁLNÍ STABILIZACE PÁTEŘE

SM Systém neboli Spirální stabilizace páteře českého lékaře MUDr. Richarda Smíška, je regenerační, preventivní a protahovací cvičení. Název SM systém je odvozen od Stabilizace a Mobilizace páteře. Metoda je založena na aktivním pohybu paže pomocí elastického lana.


Je to komplexní systém, jednoduchý a přitom vysoce účinný, který pomáhá pečovat o pohybový aparát, zlepšit funkci vnitřních orgánů, celkově zpevnit tělo a cítit se lépe. Pomáhá koordinovat a stabilizovat chůzi a je výborná jako prevence předcházení chorob spojených se špatným držením těla. Tento systém je vhodný pro osoby s diagnózou výhřez meziobratlového disku, skolióza a pro všechny trpící bolestmi zad, nebo pro ty jejž těmto bolestem chtějí předejít.


Najdete u nás individuální lekce i skupinové cvičení. Více informací na zuzana@cititsedobre.cz nebo telefonu 605 833 931. Lekce vede: Kateřina Neřádová, tel. 604 259 094

TERMÍNY ŠKOLENÍ SM SYSTÉM
Pravidelně otevíráme dvoudenní kurz zaměřený na problematiku pohybového aparátu, po jehož absolvování jsou účastníci schopni chápat špatné držení těla, dopady sedavého stylu života nebo nezdravého pohybu na páteř. Spirální stabilizace vás naučí umět snadno sjednat nápravu a vrátit páteři její přirozenou funkčnost.

Kurzy jsou vhodné pro ty, kteří:

  • - chtějí metodu používat se svými klienty a naučit se kompletní teorii (lékaři, fyzioterapeuti, maséři, trenéři, učitelé tělesné výchovy)
  • - se chtějí cvičení naučit jen pro sebe (lidé kteří mají potíže s pohybovým aparátem nebo jim jen chtějí předejít)

Školení vede MVDr. Zuzana Forejtková - zkušená lektorka rehabilitační metody Spirální stabilizace páteře (SM Systém), která již několik let působí jako školitel po celé republice. Rezervace kurzu na zuzana@cititsedobre.cz


ZDRAVOTNÍ CVIČENÍ

Probíhá v dopoledních hodinách


Vede: Lenka Třetinová, rezervace a více informací na tel. 606 525 655ZDRAVOTNÍ CVIČENÍ PRO TĚHOTNÉ

Cvičení bývá velmi přínosné v běžném životě. Zvláště v těhotenství může pomoci od různých potíží jako jsou bolesti zad, bolesti kyčlí, otoky končetin a také napomůže správnějšímu držení těla, které je zejména v těhotenství velmi důležité. V neposlední řadě těhotenské cvičení slouží jako výborná příprava na porod, odbourává stres a zabraňuje vzniku těhotenské cukrovky. Cvičení má nejen výborný vliv na kondici a psychiku těhotné ženy, ale působí blahodárně i na miminko.


  • Vede: MVDr. Zuzana Forejtková

Rezervace nutná! Rezervovat místo můžete zuzana@cititsedobre.cz

GYMNASTIKA S AKROBATICKÝMI PRVKY PRO DĚVČATA


Program jednotlivých cvičebních hodin je připraven podle gymnastické metodiky tak, aby se děti formou zábavy seznámily s akrobatickými a gymnastickými prvky

Lektor Kateřina Neřádová – neradova@seznam.cz, 604 259 094 Lektor s dlouholetou praxí s prací s dětmi, s akreditací Cvičitel zdravotní tělesné výchovy a lektor Spirální stabilizace.


úterý 16:00 – 16:55 v Centru zdravé Já, Palackého 457, Rožnov p. R.

Cena 1500 Kč září - leden | únor - červen

Kurz plně obsazen

BABRLÍNY - ZDRAVOTNÍ CVIČENÍ PRO BABIČKY

čtvrtek 19:00 - 19:55


Vede: Dagmar Tesařová tel. 775 333 160 a Kateřina Neřádová, tel. 604 259 094

Péče o
tělo

Péče o fyzické tělo je stejně důležitá jako péče o duši a ducha. Relaxace,masáže a pomoc při zvládání bolestivých signálů těla je část služeb centra Zdravé Já.

zjistit víc
Přednášky
a semináře

Umožnit vám získávání nových informací a setkávání s inspirativními lidmi je důležitou náplní centra Zdravé Já. Přednášky jsou zajišťovány externími lektory, z nichž mnozí jsou díky dlouhodobé spolupráci naši přátelé a do centra se vracejí pravidelně s novými tématy.

zjistit víc
Cvičení

Centrum Zdravé Já disponuje dvěmi rekonstruovanými sály, které jsou využívány ke cvičení jógy, zdravotnímiho cvičení a cvičení Spirální stabilizace. Přehledný rozpis cvičení s aktuální nabídnou najdete zde

zjistit víc
Zdravé
stravování

„Nezáleží na tom, jak se vaří, ale s jakou láskou se to dává dohromady.“ Jaroslav Hašek

Tak můžete posoudit, jak to jde s láskou našemu týmu v novém bistru.

zjistit víc