POBYT U MOŘE S POHYBEM CHORVATSKO | OSTROV PAG 2021

Na vědomost se dává, že k nám doputovaly nejaktuálnější informace k cestování do zahraničí. Aktuálně stačí antigenní test, který k 1.červnu má být zrušený. (Žádné PCR testy, žádné očkování,…)

Proto jsme se rozhodli dát do pohybu naší letní Chorvatskou dovolenou, která má letos dva turnusy:
1. Od 5.7. – 14.7.
2. Od 12. – 21.7.

Sedm dní u moře
Cenu dojednáváme (předpokládaná cena 9500,-/os)
Koho zajímají podrobnosti, napíšu.
Jedeme na Pag, do penzionu Tauzer.
Celý Penzion máme pro sebe, gril, výčep samozřejmostí 🌻
Pokud váháte, neváhejte. 70%mist už máme obsazeno. Zacvičime, zaplaveme,..i počasí máme domluvené 💪

Po přihlášení v rezervačním systému Vám pošlu všechno co budete potřebovat a doladíme detaily.
Moc se na to těšíme, tak se přidejte, připečem si společně zadky ☀🏖
Pro více informací 605 833 931 nebo zuzana@cititsedobre.cz

Meditační setkání Ho’oponopono

Termín: pátek 11. 6. 2021  17:00 – 19:00
Vede: Libuše Poulíčková
Cena: 200 Kč
Rezervace: tel. 776 621 449, lpoulickova@seznam.cz
Ho´oponopono,je starý havajský proces řešení našich problémů, který nám přišla ukázat Morrnah Nalamaku Simeona. Je to prosba o obnovení vlastního JÁ! Začíná ve vědomé mysli a přepracovává vzpomínky, podle kterých jsme se učili jednat. Dostává nás do nulového stavu. Stavu klidu mysli a spojení s naším pravým JÁ. Stačí nám k tomu víra a čtyři věty.
Jednoduchý návod jak změnit svůj život! Samozřejmě k lepšímu. Měnit život k horšímu se nemusíme učit, to na základě svých zkušeností děláme. V tom jsme mistři. Jde o to, že tyhle poznatky použijeme a přeměníme.
 

VÝTVARNĚ RELAXAČNÍ WORKSHOP: MALOVÁNÍ MANDAL NA PLÁTNO

Termín: sobota 12. 6. 2021 9:00 – 15:00 a také neděle 13. 6. 2021 9:00 – 15:00
Vede: Ing. Lucia Čapková | Dot Art Therapy
Cena: 1500 Kč
Více informací: capkova.lucia@gmail.com

Relax, kreativita opět volá… Přijde si namalovat svou vlastní mandalu právě tak, jak se vám bude líbit. Odnesete si hlavně radost z kreativity, odpočinek, odhození stresu. A jako bonus budete mít svojí mandalu na plátně. Tečku po tečce si ji namalujete a promítnete do ní sebe samotnou. Na kurzu stihneme namalovat mandalu o rozměrech 30x30cm.

Podrobnosti:
Mandalu si nejdříve předkreslíme na plátno. Vyberete si tvar a barvy, které se vám líbí. Pak vysvětlím techniku tečkování a pak už se budete plně soustředit jenom na malování a užívat si každou tečku. Technika je vhodná i pro úplně začátečníky a i výtvarně nenadané. Vše vysvětlím a odnesete si krásný obrázek domů s úsměvem na tváři. Na kurz není potřeba nic nosit, všechny pomůcky máte v ceně. Na sebe pracovní oblečení, kdyby náhodou ukápla barva, ať si nezničíte své oblíbené kousky.

Místa jsou omezená, NUTNO REZERVOVAT zaplacením ceny kurzovného 1.500Kč na účet: 107-2828240257/0100. Následně zaslat email na: capkova.lucia@gmail.com s informací o tom, o jaký termín máte zájem. Děkuji a těším se na vás. Kurz bude probíhat od 9:00 do 15:00.

Živá meditace: LÉČENÍ ŠAMANSKOU LÉČEBNOU CESTOU

Jedná se o dvouhodinové šamanské léčení těla i duše spojené s meditací.
Živá řízená léčebná meditace
Léčení podvědomí a učení těla se samo uzdravovat
Práce s podvědomím a intuicí
Nakuřování a chapakování
Zapojení malého, velkého bubnu
Parfémování
Termín: pátek 18. 6. 2021 17:00 – 19:00
Vede: Roman Odevzdaný | www.expedice-peru.cz
Cena: 300 Kč
Rezervace: odevzdany@gmail.com, 777 56 13 16
 

4 – hodinové cvičení pro správné držení těla

Zveme vás na sobotní 4 – hodinový odborný kurz SM systému. Naučíte se správné provedení cviků a korekci, dozvíte se jak SM systém funguje, nacvičíme chůzi s holemi. Kurz je vhodný pro začátečníky i pro ty co mají s SM systémem zkušenost.

Termín: sobota 19. 6. 2021 9:00 – 13:00
Vede: Ing. Jiří Forejtek, cena: 900 Kč (děti do 15 let v doprovodu rodičů 500 Kč)
Rezervace přes objednávkový systém

V případě naplnění dopoledního kurzu otvíráme i odpolední (14:00 – 18:00).

 


SM Systém neboli Spirální stabilizace páteře českého lékaře MUDr. Richarda Smíška, je regenerační, preventivní a protahovací cvičení. Název SM systém je odvozen od Stabilizace a Mobilizace páteře. Metoda je založena na aktivním pohybu paže pomocí elastického lana.

Je to komplexní systém, jednoduchý a přitom vysoce účinný, který pomáhá pečovat o pohybový aparát, zlepšit funkci vnitřních orgánů, celkově zpevnit tělo a cítit se lépe. Pomáhá koordinovat a stabilizovat chůzi a je výborná jako prevence předcházení chorob spojených se špatným držením těla.

Kurz SM Systém 1C a 1D – ZÁKLADY MANUÁLNÍCH TECHNIK

Úvod do metody Spirální stabilizace páteře – prevence, regenerace
-Principy metody, základní cviky, základní masážní a manuální techniky.
-Příčiny vedoucí k přetížení páteře, prevence, regenerace, kondice.
Termín: sobota a neděle 19. – 20. 6. 2021 9:00 – 17:00
Vede: MVDr. Zuzana Forejtková
Cena: 3000 Kč
Rezervace přes objednávkový systém
Pravidelně otevíráme dvoudenní kurz zaměřený na problematiku pohybového aparátu, po jehož absolvování jsou účastníci schopni chápat špatné držení těla, dopady sedavého stylu života nebo nezdravého pohybu na páteř. Spirální stabilizace vás naučí umět snadno sjednat nápravu a vrátit páteři její přirozenou funkčnost.
Kurzy jsou vhodné pro ty, kteří:
– chtějí metodu používat se svými klienty a naučit se kompletní teorii (lékaři, fyzioterapeuti, maséři, trenéři, učitelé tělesné výchovy)
– se chtějí cvičení naučit jen pro sebe (lidé kteří mají potíže s pohybovým aparátem nebo jim jen chtějí předejít)
Vyberte si z nabídky kurzů:
3A – Horní končetina 1.-2.5.
5A – Skolióza 22.-23.5.
2A+2B – Krční, hrudní, bederní páteř 29.-30.5.
1A,B – Základní kurz cvičení pro začátečníky 5.-6.6.
1C,D – Základy manuálních technik 19.-20.6.
3B – Dolní končetina 26.-27.6
Školení vede MVDr. Zuzana Forejtková – zkušená lektorka rehabilitační metody Spirální stabilizace páteře (SM Systém), která již několik let působí jako školitel po celé republice. Rezervace kurzu zde
SM Systém neboli Spirální stabilizace páteře českého lékaře MUDr. Richarda Smíška, je regenerační, preventivní a protahovací cvičení. Název SM systém je odvozen od Stabilizace a Mobilizace páteře. Metoda je založena na aktivním pohybu paže pomocí elastického lana.
Je to komplexní systém, jednoduchý a přitom vysoce účinný, který pomáhá pečovat o pohybový aparát, zlepšit funkci vnitřních orgánů, celkově zpevnit tělo a cítit se lépe. Pomáhá koordinovat a stabilizovat chůzi a je výborná jako prevence předcházení chorob spojených se špatným držením těla.
Tento systém je vhodný pro osoby s diagnózou výhřez meziobratlového disku, skolióza a pro všechny trpící bolestmi zad, nebo pro ty jejž těmto bolestem chtějí předejít.

Individuální konzultace a odbloky

Když nejsme „v pohodě“, když se nám nedostává financí, když máme problémy v partnerství, zkrátka když jsme nešťastní, je to s největší pravděpodobností tím, že jednáme a žijeme podle toho, co se nám v minulosti stalo a jak jsme to v tu danou chvíli vnímali.
Vždy totiž máme možnost, se na to, co se stalo, podívat ze dvou stran. Buď negativně, nebo pozitivně. Když danou situaci vyhodnotíme negativně, začíná v našem chemický proces, který nazýváme stresem a vede až k nemoci. Pokud ji vyhodnotíme pozitivně, tak se v našem těle odehrává chemický proces, kterému říkáme štěstí. Takže záleží jen na nás, jak se na věci díváme.
V odblocích máme možnost se do dané situace vrátit a „uzdravit ji“-podívat se na věci jinak, pochopit proč se to stalo a třeba i odpustit (pokud je třeba:-)).
Termín: pátek 25. 6. 2021 od 17
Průvodce Libuše Poulíčková
Cena 700 Kč/hod
Rezervace: tel. 776 621 449, lpoulickova@seznam.cz

Slunovratové ladění

Milí přátelé,
s přílivem světla a tepla jste zváni do kruhu k oslavě sebe sama, své dosavadní cesty a svých darů, svého společenství a všech vztahů, včetně vztahu k našemu domovu na Zemi.
Vyladíme se na to, co nám přináší nový cyklus slunce a solární princip v nás. Ve spolupráci s přírodou – sluncem i řekou, loukou a stromy – zjistíme, co jsme připraveni nechat jít a vyladíme se na to, co jsme připraveni přivítat do svého života a co nás vítá ke společné tvorbě.
Čeká nás vzájemná výměna při hravé a tvořivé péči o sebe, o své zdroje a směřování. Spontánní pohyb a jednoduché tvoření v přírodě, sdílení v kruhu, prosté bytí a naslouchání sobě, sobě navzájem a krajině.
Podpoří nás jednoduché nástroje práce s energií andské tradice, které uchopují univerzální lidskou zkušenost energetické výměny se světem, tedy tvorby.
Termín: sobota 26. 6. 2021 10:00 – 18:00
Vede: MgA. Kateřina Fojtíková |  Ve svém živlu
Rezervace: vesvemzivlu@gmail.com, 774 983 521
Cena:
1000 Kč pro ty, kdo mohou zaplatit plnou cenu a podpoří tak možnost snížení ceny pro ty, kdo jsou aktuálně finančně znevýhodněni
750 Kč nebo jiná výměna, na které se domluvíme, pro rodiče na rodičovské dovolené, penzisty, studenty a další v obtížnější finanční situaci
Bude-li nás až 15, oběd připraví místní Vege bistro. Dá se taky objednat jídlo či vyrazit za nějakým do centra, pokud si nepřinesete své.
Přihlášky a bližší info: vesvemzivlu@gmail.com
Napište, co Vás láká se přidat, jaký je váš záměr a své tel. číslo.
Ocením také informaci, zda se potýkáte s nějakými psychickými potížemi a zda vnímáte, že jste aktuálně schopny nést vlastní zodpovědnost za to, co k sobě v rámci semináře pustíte, do čeho vkročíte a co si necháte ujít. Tuto informaci zachovám jako důvěrnou. Jste zvány pečovat o sebe v laskavosti, v tomto duchu je také naše setkání připravováno. Nečekejte těžké katarzní techniky, přesto se v nás může hodně odehrát a je důležité se v tom o sebe umět postarat. Chci vám v tom být podporou a nabízím spolutvoření v jemnosti.
Pokud můžete nabídnout spolujízdu, napište do přihlášky také trasu a kontakt – před akcí pak pošlu propojující mail.

Kurz SM Systém 3B – dolní končetiny

3B – Dolní končetina – léčba metodou SPS

Plochá noha, hallux valgus, digiti mallei, calcar calcanei, gonarthróza, coxarthróza
Zdravá chůze. Optimálně koordinovaná a stabilizovaná chůze

Termín: sobota a neděle 26. – 27. 6. 2021 9:00 – 17:00
Vede: MVDr. Zuzana Forejtková
Cena: 3000 Kč
Rezervace přes objednávkový systém
Pravidelně otevíráme dvoudenní kurz zaměřený na problematiku pohybového aparátu, po jehož absolvování jsou účastníci schopni chápat špatné držení těla, dopady sedavého stylu života nebo nezdravého pohybu na páteř. Spirální stabilizace vás naučí umět snadno sjednat nápravu a vrátit páteři její přirozenou funkčnost.
Kurzy jsou vhodné pro ty, kteří:
– chtějí metodu používat se svými klienty a naučit se kompletní teorii (lékaři, fyzioterapeuti, maséři, trenéři, učitelé tělesné výchovy)
– se chtějí cvičení naučit jen pro sebe (lidé kteří mají potíže s pohybovým aparátem nebo jim jen chtějí předejít)
Vyberte si z nabídky kurzů:
3A – Horní končetina 1.-2.5.
5A – Skolióza 22.-23.5.
2A+2B – Krční, hrudní, bederní páteř 29.-30.5.
1A,B – Základní kurz cvičení pro začátečníky 5.-6.6.
1C,D – Základy manuálních technik 19.-20.6.
3B – Dolní končetina 26.-27.6
Školení vede MVDr. Zuzana Forejtková – zkušená lektorka rehabilitační metody Spirální stabilizace páteře (SM Systém), která již několik let působí jako školitel po celé republice. Rezervace kurzu zde
SM Systém neboli Spirální stabilizace páteře českého lékaře MUDr. Richarda Smíška, je regenerační, preventivní a protahovací cvičení. Název SM systém je odvozen od Stabilizace a Mobilizace páteře. Metoda je založena na aktivním pohybu paže pomocí elastického lana.
Je to komplexní systém, jednoduchý a přitom vysoce účinný, který pomáhá pečovat o pohybový aparát, zlepšit funkci vnitřních orgánů, celkově zpevnit tělo a cítit se lépe. Pomáhá koordinovat a stabilizovat chůzi a je výborná jako prevence předcházení chorob spojených se špatným držením těla.
Tento systém je vhodný pro osoby s diagnózou výhřez meziobratlového disku, skolióza a pro všechny trpící bolestmi zad, nebo pro ty jejž těmto bolestem chtějí předejít.

Hlas duše

Propojení hlasu, pohybu a dechu v bdělé přítomnosti.
Záměrem setkání je ztišit se, zpomalit, naladit se sám či sama na sebe, zaposlouchat se do vlastních vnitřních melodii, či rytmů. Dovolit si je vyjádřit a sdílet s druhými. Otevřít se vlastní tvořivosti a společnému plynutí na vlnách zpěvu a tance. To vše v bezpečném prostoru a kruhu skupiny.
Můžeme zažít dětskou radost, můžeme si dopřát i oprávněný smutek, můžeme si dovolit být v prostoru, který vytvoříme, autentičtí – pravdiví sami k sobě.
Uvolnění napětí a bloků tělesných i emočních, nastartování léčivých procesů v těle, sebepoznání, improvizace, radost ze společného tvoření a spolubytí.
Termín: neděle 27. 6. 2021 10:00 – 18:00
Těšíme se na hlas Vaší duše <3
Pár dnů před událostí Vám dáme vědět, co si vzít s sebou.
Platba probíhá na místě v hotovosti. Prosím, připravte si částku 1000 Kč.
Nechť Vám to ladí 🙂
Lektorka: Mgr. Vladimíra Gavlasová
Jsem muzikoterapeutka, lektorka hudebních programů. Jsem na cestě objevování možností a léčivého potenciálu vlastního hlasu. Jsem na cestě poznávání, jak hlasem podpořit druhé. Mými učiteli jsou již od roku 2016 Smadar Emor z Izraele (Voice in Movement Integration) a Rena Milgrom (DanceLab – somatika). Tyto inspirativní a zkušené lektorky mne provázejí v mezinárodním výcviku Body Voice.
 
Proč název pro hlasový workshop HLAS DUŠE?
Když se zastavím v běhu života a dopřeju si čas pro sebe na workshopu, vyprázdním svou mysl a jen v tichu čekám… setkám se se svou duší, se svou esencí, se svým zdrojem vitality a kreativity. Náhle přicházejí impulzy v podobě zvučení, letmého pohybu, zpěvu, tance či uzemněného rytmu.
Cítím, že tady v tomto prostoru jsem „doma“. Je to konejšivý hřejivý pocit – tady jsem vítaná, tady jsem to já – bez nutnosti hrát jakékoli role či nasadit masku. Tady v tomto prostoru přijímám sebe sama, jaká jsem a cítím, že jsem i přijímána. Dotýkám se své duše a procházím okouzlující cestou objevování toho, kdo jsem, jaké možnosti mi mé tělo nabízí, jak komunikuji se světem.
Říká se, že hlas je oknem do naší duše. Naši duši stěží zahlédneme, ale můžeme ji uslyšet. HLAS DUŠE….

KRANIOSAKRÁLNÍ TERAPIE A PROVÁZENÍ PŘI INTEGRACI

Termín: každý čtvrtek a pátek mezi 14. – 19. hodinou
Vede: MgA. Kateřina Fojtíková |  Ve svém živlu
Rezervace: vesvemzivlu@gmail.com, 774 983 521

Cena: Ošetření trvá 70 – 90 min dle potřeb klienta a stojí 800 Kč.

KRANIOSAKRÁLNÍ TERAPIE
individuální celostní harmonizace, uvolňování bloků fyzického i psychického systému a podpora tělu přirozených uzdravujících sil
v květnu a červnu v pátky 14.5., 21.5., 4.6. a 25. 6.
a ve čtvrtky 3.6., 10.6., 17.6. a 24.6.
mezi 14. – 19. hodinou
Prosím, objednejte se telefonicky na konkrétní hodinu.
Terapie působí primárně na rovině centrálního nervového systému a pohybového aparátu, kostí, sítě tkání a vaziv, dále tělních tekutin.
Používá se ke zmírnění mnoha chronických symptomů i vrozených vad, zmírňuje bolesti a tenzi mj. páteře, kloubů, čelistí, uvolňuje dutiny a oblast uší, očí, nosu, bolesti zubů.
Uvolňuje oblast pánve, bránice a hrudi, krku a hlavy. Podporuje fungování centrálního nervového systému (mozek, mícha, nervy, mozkomišní mok), hormonálního, lymfatického a imunitního systému. Přispívá k regeneraci, k hojení zranění, tišení zánětů. Zmírňuje psychosomatické potíže, stres a s ním související symptomy. Pomáhá při depresích, nespavosti, neklidu, může také uvolňovat stopy traumatu v těle.
Terapie užívá jemný a vyjednaný dotek, kdy odpočíváte na masážním lehátku (oblečeni).
Ošetření trvá 70 – 90 min dle potřeb klienta a stojí 800 Kč.
Přizvete-li v průběhu května a června dalšího zájemce z řad vašich blízkých, můžete využít na zkoušku každý hodinovou terapii v ceně 600 Kč.
Součástí terapie nebo její hlavní náplní může být dle potřeb klienta také podpůrný rozhovor, který se zaměřuje na integraci tělesného a emočního prožívání.
Těším se na setkání s Vámi a na sdílení kousku vaší autonomní a jedinečné cesty ke zdraví, rovnováze a harmonii,
Kateřina Fojtíková
kraniosakrální terapeutka, ekoterapeutka, dramaterapeutka a arteterapeutka
www.vesvemzivlu.cz
tel. 774 983 521

VĚDOMÁ PŘÍPRAVA PÁRŮ K PORODU | CESTA ZA RADOSTNÝM PORODEM

Termín: neděle 1. 8. 2021 9:30 až 17:30
Vede: Anna Kohutová
Rezervace přes objednávkový systém

Cena pro pár (nastávající matka a otec): 2600 Kč
Součástí kurzovného je eBook Jak na potíže v těhotenství a Afirmace k porodu k vytisknutí.

Během na sebe navazujících přednášek se vědomě a informovaně připravíte na společné zrození vašeho dítěte.

Témata kurzu: Má práva u porodu, porodní plán, výběr porodnice, co je zdravý porod, doporučení WHO a péče založená na důkazech, jak podpořit ženu u porodu a jaké má mít u porodu podmínky, nácvik masáží, rebozo technik, raný kontakt s dítětem a jeho důležitost, šestinedělí- velmi křehké období v životě matky, kojení – není jen o pití mléka, kojení je pokračování děložního vztahu.

Součástí kurzu bude i Maorská tradice v praxi – péče o ženu pomocí speciální masáže, která napomáhá posvátnému spojení ženy, muže a dítěte.

Porod je tím nejdůležitějším životním mezníkem. U porodu se nerodí jen dítě, ale také matka, otec, celá RODINA. Porod je jedinečný okamžik. Je jedinečný pro dítě, které přichází na svět a je jedinečný pro matku, která dává dítěti život, ale také pro otce, který se stává ochráncem rodiny. To, jakým způsobem porod proběhne, se promítá do pozdější vazby celé rodiny. Promítá se dokonce i do vztahu ženy k sobě samotné. Porod je přirozená ženská schopnost a přirozeným právem ženy je, být o této schopnosti informována.

Tato komplexní prožitková příprava k porodu a mateřství Vás a vašeho partnera připraví k porodu. Zbavíte se případného strachu, mýtů a obav, napojíte se pomocí prenatální komunikace a speciální masáže na své děťátko. Získáte důležité sebevědomí, že porod zvládnete za pomocí společné síly. Připravte se na tento nejdůležitější mezník ve Vašem životě, protože nemáte-li možnost volby, jako byste žádnou neměli.

Co s sebou – deku, polštář, masážní olej.

WORKSHOP | Poznej svůj hlas – poznej sám sebe

Na věku nezáleží, se zpěvem můžeš začít kdykoli! Pokud v Tobě na cestě životem zakořenila nedůvěra v sebe a Tvůj hlas v důsledku tvrzení, že máš raději mlčet, že zpívat neumíš nebo že na to zkrátka nemáš, přesvědčím Tě o opaku! Dar hlasu má každý z nás! Dovol si probudit a nechat růst svůj (nejen) hlasový potenciál!
Těšíme se na Vás na workshopu Poznej svůj hlas – poznej sebe sama
– 
Platba (2200 Kč) probíhá v hotovosti na místě.
Rezervujte si místo pro svůj hlas prostřednictvím rezervačního systému centra.
Máte-li dotazy, které pozvánka nezodpoví, neváhejte se zeptat (jde tu koneckonců o hlas).
Srdečně za centrum Cítit se dobře Kateřina Fojtíková
vesvemzivlu@gmail.com, 774 983 521
Nestanovuj si však předem přehnaná očekávání! Těš se na společnou cestu poznání sebe sama a svého hlasu, který je nejdokonalejším hudebním nástrojem a zároveň nejdostupnějším a nejúčinnějším léčebným prostředkem.
Bude mi ctí, být Ti podporou a inspirací na cestě k otevření Tvého hlasu, vlastní sebedůvěře, emočnímu uvolnění, tvůrčí a hlasové svobodě, komplexnímu pochopení hlasu a Tvému jedinečnému projevu bez žánrového omezení. Kreativním přístupem Tě navedu k osvojení si správné hlasové techniky, rezonance, vědomé radosti, lásce a prožitku z hudby.
Klára Blažková, zpěvačka (Ensemble Flair, JazzHec, BROLN aj.), hlasová koučka a pedagožka, frontmanka pěvecké skupiny BLAženky. Vystudovala mimojiné etnologii a mimojiné folklór v ní ožívá v nečekaných polohách.
Věnuje se také manažerství a marketérství v kultuře a copywritingu.
linktr.ee/Klara_Blazkova
Případné dotazy směřujte organizátorce Katce na vesvemzivlu@gmail.com
Těšíme se na Vás hlasitě!

SEMINÁŘ: KONSTELACEMI K PROBUZENÍ

Termín:  sobota a neděle 4. – 5. 9. 2021 (sobota 9 – 18 hod., neděle 9 – 17 hod.)
Vede: lékařka v oboru neurologie,rehabilitace a celostní medicíny MUDr. Ivana Wurstová
Cena: 3 000 Kč
Rezervace přes objednávkový systém

Konstelace jsou vynikající metoda k nahlédnutí na vztah ke svým rodičům, dětem, partnerovi, kolegům i své nemoci. Přišel čas se podívat, jak si stojím ve vztahu sám k sobě. Tam je cesta. Pokud pohlédnu dospělým pohledem sám na sebe, nemusím se již vracet. A konstelace nám opět pomohou. Dospělý pohled na naše žití nás dovede k probuzení. Zjištění, kde vlastně stojíme a proč. A z toho místa se začneme pohybovat. Proudem, který nás ponese naším životem, bez zákrutů a překážek. Jen nás samotné se sebou. Potom se začneme navzájem potkávat, ale již na jiné vlně. Přijetí všeho, co se mi děje přináší pochopení a otevření se životu.

Klienti v konstelaci pouze následují své vnitřní vjemy a impulzy k pohybu. Uvidí realitu tak, jak ve skutečnosti je. Ne, jak si ji sami představují nebo jak by ji chtěli mít. Je to metoda pravdy. Uvidět, přijmout, osvobodit se a jít ve svém životě dál.Tenhle seminář je jedinečný díky vedení velice zkušené paní doktorky Wurstové. Nasbírala zkušenosti dlouholetou praxí, pobyty v Peru, Indii a díky mistrům na těchto cestách může touto metodikou pomáhat lidem, kteří chtějí vědět proč se jim dějí v životě dané věci. Proč v práci, proč ve vztazích, proč v jejich těle,… Provede nás pochopením a poznáním nejen našeho okolí, ale hlavně nás samotných.Náplní semináře bude i práce se systemickými konstelacemi, celostní pohled na člověka po stránce tělesné i duševní. Jen vstupem do dospělého vědomí jsme schopni uvidět naši každodenní realitu. Ať se týká našich vztahů s ostatními, sami k sobě, nebo našeho zdravotního stavu. Změnou úhlu pohledu a následně postoje potom dokážeme uskutečnit velké změny i v reálném životě.

 

Léčivé naslouchání sobě a druhým: v pohybu, při sdílení, v tvorbě

Termín:  pátek  17:30 – 19:30
Vede: MgA. Kateřina Fojtíková |  Ve svém živlu
Příspěvek na realizaci společné praxe je 250 Kč
Rezervace: vesvemzivlu@gmail.com, 774 983 521 ideálně do 3. dnů předem.

Léčivé naslouchání – sobě a druhým: v pohybu, v tvorbě, ve sdílení
Společná praxe laskavosti a všímavosti od sebe ven a zpět
Jaké by to bylo, kdyby vám někdo dokázal naslouchat celým svým bytím? Nešel po jemu vlastním navyklém způsobu mentálního uchopování a třídění, ale otevřel se vnímání, jak s ním rezonují vaše emoce, jak vnitřním smyslem reaguje jeho tělo, jaké obrazy nebo slova spontánně vyvstávají na horizontu jeho pozornosti?
Jaké by to bylo sejít se s druhými v takovém prostoru jemné všímavosti, v prostoru soucitu i autonomie, v němž vše je přijímáno tak, jak se to vyjevuje? Kde pozorností zůstáváme stejně tak u sebe jako u druhého, který sdílí, a tedy se po něm nevrháme s radami, s potřebou svézt tok toho, co se děje k něčemu pro nás známému a vysvětlit mu, co má za problém, vyřešit mu ho nebo jakkoli interpretovat a hodnotit, nebo převést pozornost k sobě, nebo se rozbít o jeho emoční příboj?

Pokračovat ve čtení „Léčivé naslouchání sobě a druhým: v pohybu, při sdílení, v tvorbě“

Individuální dramaterapie

Termín: každý pátek v časech 10:00 – 18:00
Vede: MgA. Kateřina Fojtíková |  Ve svém živlu
Rezervace: vesvemzivlu@gmail.com, 774 983 521

Terapie trvá vždy 60 minut při frekvenci 1x týdně či 1x za 14 dnů dle potřeby klienta. Stojí 550 – 650 Kč / hod dle jeho možností..
Individuální dramaterapie pro děti i dospělé, kteří čelí pro ně zatěžujícím výzvám nebo hledají novou cestu (pro své směřování, ve vztazích, v tvorbě)
Dramaterapie se soustředí na celistvé pojetí sebe sama, nejen na samotný „problém“. Podporuje svobodný tvořivý projev, zvědomování vlastních zdrojů, talentů, potřeb a motivací. V hravém náhledu pomáhá přijmout fakt, že všichni máme svá zranění a slabosti a nabízí nástroje, jak díky nim můžeme růst.
Vývojové proměny (specifická metoda dramaterapie) prohlubuje kontakt s tělem, prožíváním, potřebami, vlastní křehkostí i silou a právě hlubší sebepoznání nám dává větší stabilitu, neboť víme, na co se v sobě můžeme spolehnout. Podporuje zdravou sebedůvěru, zdravou komunikaci a utváření vztahů ve větší intimitě a autenticitě.
Doporučuje se pro začátek absolvovat 3 – 5 setkání na seznámení se s metodou, terapeutkou, vyjasnění zakázky (záměru) a vyhodnocení posunu pro případnou pravidelnou práci na hlubších tématech.

Pokračovat ve čtení „Individuální dramaterapie“

TRANSFORMAČNÍ PSYCHOLOGIE, PORADENSTVÍ, KOUČINK

Termín: dle objednání
Vede: Mgr. Dagmar Hladká – terapeut, kouč, mentor, lektor
Cena terapie: 650 Kč
Rezervace: cestaksobe@terapie-hladka.cz, 603 815 240

Každý z nás potřebuje někdy pomoc, neví si rady nebo chce něco změnit. Trápíte-li nepříjemnými tělesnými nebo psychickými stavy, ráda vám pomohu, abyste nalezli cestu k uzdravení svého života. Poskytuji individuální poradenství a terapeutickou pomoc v těchto oblastech:

– krizových životních situacích /trápíte se a nevíte si rady/
– v oblasti vztahových problémů /partnerských, rodinných, pracovních/
– při zvládání emoční zátěže, obav z neúspěchu, pocitu prázdnoty, ztráty energie, únavy, vyčerpání, pocitu neuspokojeného života, nízkého sebevědomí, sebedůvěry, pocitu vlastní nedostatečnosti
– při fyzických a psychických potížích, pocitech strachu, úzkosti, depresích, traumatech
– osobní rozvoj a sebepoznání

Ty sám určuješ směr, kam kráčíš…
Určuješ i to, kam nakonec dojdeš…
Vše začíná v naší mysli…

Pokračovat ve čtení „TRANSFORMAČNÍ PSYCHOLOGIE, PORADENSTVÍ, KOUČINK“