Zážitkový seminář | Naslouchání hlasu ZE-MĚ

Termín: sobota 24. srpna 2019  9:00 – 17:00

Cena: 1150,- jednotlivec a 1800,- partnerský pár
Rezervace míst: info@biobrusinka.cz
Vede: Mgr. Simona Brusová

Udělejte si den jen pro sebe, budeme sytit jak naše fyzické tělo, tak i duši.

NA CO SE MŮŽETE TĚŠIT:
• nácvik základních meditačních technik v průběhu celého dne
• určení Vašeho metabolického typu, vhled do problematiky stravování, strava jako lék těla i duše
• výborný oběd v Nashe bistru
• odpolední přítomná procházka s očistným ponorem do řeky
• sběr divokých jedlých bylin, jejich zpracování ve stravě
• výroba voňavého překvapení z nasbíraného😊

METABOLICKÁ TYPOLOGIE:
Sytit tělo i duši. Tady a teď. V těchto dvou krátkých větách se skrývá mnohé. Cílem semináře je obrátit účastníkovu pozornost do svého středu, naučit se rozumět svému tělu, jazyku kterým k nám promlouvá a díky stravě ho živit tak, aby prospívalo ve zdraví. Vycházet přitom budeme z metabolické typologie, ze starodávného medicínského učení, indické, čínské, egyptské i řecké medicíny. Základem je teorie, že každý člověk má jiné biochemické složení a patří k jinému endokrinnímu typu. S tím souvisí také různý vztah k jednotlivým druhům potravin a jejich trávení a spalování. Existuje několik základních typů lidského metabolismu a každému typu vyhovuje jiné složení stravy. Určíme si tedy, jaký metabolický typ dominuje právě nám. Když pochopíme, co naše tělo žádá, jsme na cestě pochopit sebe samé.

MEDITACE:
V dalším kroku se poté můžeme naučit naslouchat hlasu duše, zastavit tok myšlenek a zažít ono tady a teď bez jakéhokoliv očekávání. Prosté bytí udělá z „běžného“ okamžiku „šťastný“ okamžik, abychom si potom z těchto malých radostí poskládali šťastný den, rok, život… Protože naše neustálé mluvení k sobě vede k tomu, že se čím dál více ztrácíme v myšlenkách, představách, emocích a pocitech, odcizeni sobě i světu okolo nás. A toto odcizení je obvyklý stav vědomí většiny lidí naší civilizace. A pokud se s těmito vzpomínkami, myšlenkami a pocity i ztotožníme, stávají se úhlem pohledu, kterým se díváme na svět. Vhled do skutečnosti vlastních zautomatizovaných myšlenkových a reakčních vzorců a díky tomu soucit a nepodmíněná láska a blaženost přijdou jen tehdy, když dokážeme bděle soustředit pozornost na to, co je, bez nutkání chtít něco jiného co tady a teď není, chtít vidět, cítit a prožívat něco jiného, než právě prožívám a být jinde, než jsem. Všechno podstatné a krásné je vždy tam, kde jsme, pokud jsme dostatečně bdělí. Chodit bosky, odpustit a opustit díky elementu vody, naplnit se divokostí z volně rostoucích rostlin. Být.

DIVOKÉ BYLINY:
Je spousta planých rostlin, které můžeme zařadit do jídelníčku. Jejich sběrem se navracíme k přírodě, dodáváme tělu divokou energii přírody a živiny. Uvědomění si, že všechno je okolo nás stačí jenom natáhnout ruku. Vydáme se spolu na cestu k původnímu zdroji síly našich předků. Nasbírané byliny se naučíme použít v kuchyni, protože jejich chuť je velmi příjemná a živá. Rostliny volně rostoucí jsou schopné léčit, proto nás jimi příroda obdařuje. Naučíme se základní jedlé rostliny poznat, najít a vařit s nimi. Osvojíte si taky základy bylinkářství a léčení jídlem.

PONOR DO ŘEKY:
Třešničkou na dortu bude vědomý a přítomný ponor do řeky😊.

PROGRAM:
Dopoledne
Seznámení účastníků semináře.
Úvod do teorie meditace a samotný nácvik meditace vipassana a samathá.
Strava jako lék a test metabolických typů.

Odpoledne
Oběd v Nashe bistru.
Vědomá procházka, sběr divokých bylin, ponor do řeky.
Výroba voňavého překvapení.

PŘIHLÁŠENÍ:
Rezervace míst: info@biobrusinka.cz. V případě, že se nemůžete zúčastnit, zrušte svou rezervaci nejpozději den předem, abychom Vaše místo mohli nabídnout dalšímu zájemci.
Cena za seminář je 1150,- jednotlivec a 1800,- partnerský pár.
Platba předem na účet.
V průběhu dne budeme meditovat na různých místech, která nám přistanou.
V ceně je pro vás zajištěný oběd v Nashe bistru a program, poradenství a voňavé překvapení. Vezměte si sebou svačinku a pití na celý den. Potřeby pro sběr bylin. Zápisník, psací potřeby. Plavky, ručník popř. podložku na sezení.
Zakládám si na osobní péči a přístupu, proto je počet míst na semináři omezen.