Kurz SM Systém 1C A 1D – základy manuálních technik

Úvod do metody Spirální stabilizace páteře – prevence, regenerace
Principy metody, základní cviky, základní masážní a manuální techniky.

Příčiny vedoucí k přetížení páteře, prevence, regenerace, kondice.

Pátek a sobota 30. – 31. 8. 2019 (pá 13:00 – 20:00, so 9:00 – 17:00)
Vede: MVDr. Zuzana Neřádová | Rezervace: zuzana@cititsedobre.cz
Cena: 3000 Kč

SM Systém neboli Spirální stabilizace páteře českého lékaře MUDr. Richarda Smíška, je regenerační, preventivní a protahovací cvičení. Název SM systém je odvozen od Stabilizace a Mobilizace páteře. Metoda je založena na aktivním pohybu paže pomocí elastického lana.

Je to komplexní systém, jednoduchý a přitom vysoce účinný, který pomáhá pečovat o pohybový aparát, zlepšit funkci vnitřních orgánů, celkově zpevnit tělo a cítit se lépe. Pomáhá koordinovat a stabilizovat chůzi a je výborná jako prevence předcházení chorob spojených se špatným držením těla.

Tento systém je vhodný pro osoby s diagnózou výhřez meziobratlového disku, skolióza a pro všechny trpící bolestmi zad, nebo pro ty jejž těmto bolestem chtějí předejít.

Jednou měsíčně otevíráme dvoudenní kurz zaměřený na problematiku pohybového aparátu, po jehož absolvování jsou účastníci schopni chápat špatné držení těla, dopady sedavého stylu života nebo nezdravého pohybu na páteř. Spirální stabilizace vás naučí umět snadno sjednat nápravu a vrátit páteři její přirozenou funkčnost.

Kurzy jsou vhodné pro ty, kteří:
– chtějí metodu používat se svými klienty a naučit se kompletní teorii (lékaři, fyzioterapeuti, maséři, trenéři, učitelé tělesné výchovy)
– se chtějí cvičení naučit jen pro sebe (lidé kteří mají potíže s pohybovým aparátem nebo jim jen chtějí předejít)

Vyberte si z nabídky kurzů:
1A,B (2 dny) – Základní kurz cvičení pro začátečníky 14. – 15. 9.
1C,D (2 dny) – Základy manuálních technik 30. – 31. 8.
2A (2 dny) – Bederní páteř 2. – 3. 11.
3A (2dny) – Horní končetina 7. – 8. 12.
5A (2 dny) – Skolióza 6-18 let + období do ukončení růstu 5. – 6. 10.

Školení vede MVDr. Zuzana Neřádová – zkušená lektorka rehabilitační metody Spirální stabilizace páteře (SM Systém), která již několik let působí jako školitel po celé republice.