Workshop léčivého dechu – pranayama

Pranayama – správným dechem ku zdraví

Víkendový workshop bude probíhat od pátku do neděle, každý den vždy hodinu a půl. Účastník bude zasvěcen do základů správného dýchání a osvojí si základní i pokročilé techniky pranayamy. Vysvětlíme si, jak dech funguje, jak s ním správně pracovat nejen při cvičení jógy, ale především v běžném životě. Během hodiny potrénujeme i koncentraci a relaxační postupy, abychom odcházely povznesení a s krásně pročištěnou hlavou.Poznáme neuvěřitelnou sílu vlastního dechu.

Termín: pátek – neděle 20. – 22. září 2019
Čas: 7:30 – 9:00
Cena: 800 Kč

Vede: Niki Valová | Rezervace: zuzana@cititsedobre.czDech je pro náš život nepostradatelný. Při třinácti tisících litrů vzduchu, které denně projdou skrz naše nosní dírky, je vzduch naší základní potravou. Přesto se spousta lidí od miminek pořádně nenadechlo. V kurzu pranayamy doslova provětráme plíce a naučíme se správně s dechem pracovat, aby našemu tělu přinesl všechny blahodárné účinky.

Co je to pranayama:
Jde o jeden z kroků, kterým jóga vede člověka k celkovému osvobození. Pranayama v sobě zahrnuje pradávné techniky kontroly a ovládání dechu a životních energií.

Proč je dech důležitý:
Naše buňky jsou schopné se samy regenerovat. Musíme jim v tom ale pomoci. Dech je základem tohoto samo uzdravujícího procesu. Má na naše tělo celkově uzdravující účinky – relaxuje svaly, uvolňuje mysl, dynamizuje tělo a léčí celou škálu nemocí. Dechová cvičení ovlivňují psychiku, pročišťují organismus, rozproudí krev do všech částí těla, nastartují spalování tuků, posílí plíce a krásně zrelaxují naši přetíženou hlavu.

Pranayamu je nutné provádět po ránu, před začátkem pracovního procesu, nebo večer, před usnutím. Vždy musí probíhat na lačno, nejlépe tři hodiny po jídle.

Pro koho se hodí:
Hodí se úplně pro všechny, kteří mají zájem – nehledě na to, jestli se s pranayamou už dříve setkali nebo ne. Je lepší, pokud účastník cvičí jógu, ale i pro jógou nepolíbené se najde místo 😊Samozřejmě práci s dechem začneme od základu, takže pokud přijde zkušený jogín, zřejmě to pro něj zpočátku bude opakování. Určitě i on si ale přijde na své, protože dechové techniky povedeme systematicky do hloubky.

Co je ke kurzu potřeba od účastníka:
deka nebo karimatka na sezení a ležení. Pohodlné oblečení a něco na přikrytí, protože během relaxace se naše tělo ochlazuje. Během kurzu nebudeme provádět žádné dynamické cvičení, takže kromě horkých pranayam se nemáme jak zapotit. Není proto potřeba se následně sprchovat 😊