Kraniosakrální terapie a mapování tělesného a emočního prožívání

Termín: každý čtvrtek a pátek v časech 10:00 – 18:00
Vede: MgA. Kateřina Fojtíková |  Ve svém živlu
Rezervace: vesvemzivlu@gmail.com, 774 983 521

Cena:

Kraniosakrální terapie – Individuální ošetření stojí 550 – 650 Kč / hod (dle vašich možností); úvodní ošetření trvá obvykle 90 min a stojí 700 – 800 Kč.

Mapování emočního a tělesného prožívání – Verbální provázení uvolňování emočních bloků a mentálních vzorců stojí 550 – 650 Kč / hod (dle vašich možností)
Přijměte pozvání ke…
…ztišení, v němž můžete naslouchat svému jedinečnému vnímání, prožívání a způsobu, jakým se spojujete se svou celistvostí a zdravím a nacházíte smysl ve svých zkušenostech
…ladění svého domova ve vlastním těle a na Zemi a prohlubování naplňující výměny s rodinou lidskou i tou přírodní
…proměně výzev a krizí v hlubší porozumění sobě a vaší jedinečné vnitřní navigaci k tomu, co a v jaké kvalitě chcete žít a sdílet
KRANIOSAKRÁLNÍ TERAPIE | NASLOUCHÁNÍ VTĚLENÉMU SMYSLU
Obě individuální terapie probíhají vždy ve ČTVRTEK A PÁTEK) mezi 10. – 18. hodinou po předchozí domluvě.
Těším se na setkání s Vámi v příjemném prostoru CÍTIT SE DOBŘE a na sdílení kousku vaší autonomní a jedinečné cesty ke zdraví, rovnováze a harmonii,
Katka Fojtíková,
kraniosakrální terapeutka, ekoterapeutka, dramaterapeutka a arteterapeutka
www.vesvemzivlu.cz
tel. 774 983 521

KRANIOSAKRÁLNÍ TERAPIE
celostní harmonizace, uvolňování bloků fyzického i psychického systému a podpora přirozených uzdravujících sil
Kraniosakrální terapie oslovuje celostně náš organismus, jeho fyzickou, psychickou i mentální rovinu, prostřednictvím jemné neinvazivní práce s tělem. ¨
Pracuje na rovině centrálního nervového systému, tkání, vaziv, tělních tekutin a kostí, uvolňuje bloky a napětí, jež mnohdy souvisí také s naším emočním prožíváním a traumaty.
Používá se ke zmírnění mnoha chronických symptomů, zmírňuje bolesti a tenzi – mj. páteře, kloubů, čelistí, uvolňuje dutiny a oblast uší, očí, nosu, používá se také na zmírnění depresí a mentálního napětí, může také pomoci uvolňovat stopy traumatu v těle. Uvádí do rovnováhy fungování centrálního nervového systému (mozek, mícha, nervy, mozkomišní mok), hormonálního systému, pohybového aparátu, uvolňuje napětí ve tkáních a vazivech, bránici a dalších strukturách, čistí krev aj.
Všechny zmíněné tělesné struktury jsou v našem těle dokonale propojené a blok či zranění na jakékoli z nich ovlivňuje fungování celého systému. Díky orientaci na projev přirozených životních sil, které naše tělo stvořily, udržují a ozdravují, se mohou tělesné struktury i psychické funkce vracet do rovnováhy. To se děje jemným a vyjednaným dotekem, kdy odpočíváte na masážním lehátku (oblečeni).
NASLOUCHÁNÍ VTĚLENÉMU SMYSLU

individuální provázení porozuměním sobě samým
K celistvému sebepoznání, sebepřijetí a posílení je nezbytné pozvat také naše tělesné prožívání, jehož jemnému hlasu málokdy vědomě nasloucháme. Je to naše kotva, náš zdroj i kompas k orientaci ve vlastním nitru i v našich interakcích ve vztazích. Všímavostí k tělesnému a emočnímu prožívání se spojujeme s tím, co nás vyživuje a rozšiřujeme přirozené zdroje síly, které již máme k dispozici. Jemně a se soucitem k sobě můžeme nahlédnout, kde svou energii zadržujeme nebo ji destruktivně používáme proti sobě samým či druhým. Postupně a citlivě ji můžeme uvolňovat jak v těle, tak v zahlcené mysli i v návycích na zacyklení v jistém typu emočního prožívání. Uvolníme se tak k přítomnému kontaktu se sebou i druhým, s vlastními dary a tvořivostí. Posíleni a se stabilnějším ukotvením tady a teď můžeme otevřít cestu novým vhledům a nasměrovat svou životní energii do oblastí, které chceme rozvíjet.