Kdo jsme

Jsme šestičlená rodina v Zašové. Odpadkový koš se mnou plní můj manžel a děti Štěpánka, Eliška, Magdaléna a Vladimír. K tomu máte dva psy, kočku a proměnlivý počet drůbeže. Žijeme v rodinném domě s velkou zahradou a malým rybníkem.

Za chod domácnosti jsem zodpovědná já – řeším nejen co kde nakoupit, ale i co a kam vyhodit. Řeším do čeho obléct děti, jaké plenky vybrat, jak zabalit dárky, v čem umýt nádobí, co dát do koupelny na sprchování a čím umýt okna.

Vyrostla jsem na farmě v malé vesničce, na vlastní kůži jsem zažila, jaké to je, když dojde voda. Vím, že zbytky jídla nepatří do popelnice, ale zvířatům. Miluju práci na zahradě a umím si vypěstovat spoustu ovoce a zeleniny. A když mám chuť na maso, zabiju si kuře nebo králíka.

Bohužel doba plastová přišla i do mého života a tak se v ní učím žít. A učím v ní žít i svého manžela a své děti. Zjišťuji, zkouším, vysvětluji a motivuji. Nechci změnit svět – měním sebe a jdu příkladem. A kupodivu to funguje.

Ve volných chvílích provozuju bezobalovy obchod, ve kterém nabízím lokální produkty. Učím své okolí to, co uměly naše babičky. A šířím kolem sebe myšlenky o ochraně přírody.

Na mých kurzech si můžete přivonět k bylinkám, upéct kváskový chleba nebo zpracovat ovoce na výbornou marmeládu. Mimo to se dělím o své znalosti osobně v Poradně nebo online na Facebooku. A mé výrobky si můžete koupit na eshopu Výrobky s příběhem.

Hana