Termín: středa 22. 5. 2019 17:00 – 20:00
Vede: Mgr. Simona Brusová
Cena: 350 Kč
Rezervace: info@biobrusinka.cz

Zveme Vás milí rodiče na oblíbený seminář s tématem strava jako lék. Pojďte si udělat příjemný večer a potkat se nad tématy z oblasti zdraví dětí.

Komu je určené: Všem maminkám, které se zajímají o výživu a zdraví svých dětiček.

Cíl: Cílem kurzu je projít problematiku výživy dětí, osvojení si povědomí o souvislostech vztahu strava & mikrobiota & imunita.

O kurzu:
Výživa dítěte hraje klíčovou roli pro jeho zdraví v dospělosti. Právě v období raného dětství mohou rodiče ovlivnit, do jaké míry bude dítě odolné vůči vnějším vlivům, zejména civilizačním onemocněním. Přirozená strava, jakou je mateřské mléko a později čerstvá zelenina a ovoce, celozrnné obilniny, semínka, oleje a další, je základním pilířem zdravé výživy a tedy i zdravého vývoje dítěte. V kurzu najdou maminky odpověď na složení prvních příkrmů, zastoupení jednotlivých složek a jejich zdroje, jak pracovat s celozrnnými obilninami různých druhů, jak používat oleje, semínka, kdy je vhodná doba pro zařazování problematických potravin, jako je lepek či kravská bílkovina, jak jednotlivé suroviny prakticky použít a vytvořit pestrý jídelníček. Jak si upéct domácí chléb, vypěstovat zelené natě aj.

Náplň:
• Nutriční návyky a stav výživy časného věku.
• Sacharidy jako nezastupitelná složka výživy člověka, potraviny z neloupaných obilných zrn jako významný prvek zdravé výživy a jejich praktické použití, problematika zavádění lepku do stravy kojenců.
• Živočišné a rostlinné tuky nejen pro vstřebávání vitamínů, zdroje, nenasycené mastné kyseliny. Hodnocení a kvalita tuků (olejů).
• Bílkoviny ve výživě kojence, zdroje bílkovin. Maso – jak často, vejce. Mléko – ano či ne.
• Ovoce a vhodné úpravy ovoce, ovocné přesnídávky, šťávy, čaje.
• Zelenina – druhy a způsoby úpravy sezónní zeleniny.
• Plané bylinky a zelené natě jako přirozený zdroj vitamínů a minerálů ve výživě nejmenších.
• Semena a ořechy jako důležitá součást pečiva, kaší, pomazánek.
• Seznam obilnin a jiných zdravých potravin, jejich zpracování a praktické recepty.

Category: Seminář
You can follow any responses to this entry through the RSS 2.0 feed. Responses are currently closed, but you can trackback from your own site.

Comments are closed.