Termín: středa 29. 5. 2019 17:00 – 20:00
Vede: Mgr. Simona Brusová
Cena: 350 Kč/jednotlivec, 500 Kč/pár
Rezervace: info@biobrusinka.cz

Zveme Vás na oblíbený seminář s tématem stravování podle metabolických typů. Pojďte si udělat příjemný večer a potkat se nad tématy z oblasti zdraví.

Komu je určené: Všem, kdo chtějí blíže poznat své „vnitřní kamna“ a vědět, jak v nich správně „zatopit“.
Cíl:Cílem kurzu je projít problematiku výživy dospělých dle metabolické typologie a osvojit si dovednosti při výběru odpovídající potravy.
O kurzu:
Stravování podle metabolického typu vychází ze starodávného medicínského učení, indické, čínské, egyptské i řecké medicíny. Základem je teorie, že každý člověk má jiné biochemické složení a patří k jinému endokrinnímu typu. S tím souvisí také různý vztah k jednotlivým druhům potravin a jejich trávení a spalování. Existuje několik základních typů lidského metabolismu a každému typu vyhovuje jiné složení stravy. Dlouhodobý nedostatek správné stravy anebo konzumace stravy nevhodné vede k chronickým nemocem, ale také k obezitě a problémům s trávením.
Všechny potraviny i živiny mohou mít na různé metabolické typy různé, i protichůdné účinky. Metabolický typ určuje způsob, jakým Vaše tělo reaguje na živiny. Někdo získává energii z převážně bílkovinné stravy, zatím co druhý člověk se po stravě bohaté na bílkoviny cítí unavený. Ne každému vyhovuje vegetariánská strava a někdo se naopak na sacharidové dietě může cítit plný energie. I příznak nemoci nemusí být vždy vyvolán stejnou biochemickou nerovnováhou. Například existují případy vysokého cholesterolu a kardiovaskulárních chorob způsobených nízkotučnou stravou s vysokým obsahem sacharidů. Po úpravě stravy do souladu s metabolickým typem je velká šance na vyléčení, doplnění chybějící energie, harmonizaci hormonálního systému aj. Znalost našeho metabolického typu nám odpoví na otázku, jak hospodařit s vlastní energií. Pomůže nám přistoupit k výběru odpovídající potravy a kombinací, které jsou pro nás nejvhodnější.

Náplň:
• Seznámení s tématem.
• Test metabolických typů.
• Správná skladba jídelníčku dle Vašeho metabolického typu, zejména pokud jde o nejdůležitější makroživiny, jako jsou bílkoviny, tuky a uhlovodany.
• Sacharidy jako nezastupitelná složka výživy člověka, potraviny z neloupaných obilných zrn jako významný prvek zdravé výživy a jejich praktické použití.
• Živočišné a rostlinné tuky nejen pro vstřebávání vitamínů, vhodné zdroje. Hodnocení a kvalita tuků (olejů).
• Bílkoviny ve výživě, zdroje bílkovin. Maso – jak často, vejce. Mléko – ano či ne.
• Plané bylinky a zelené natě jako přirozený zdroj vitamínů a minerálů ve výživě.
• Semena a ořechy.

Category: Seminář
You can follow any responses to this entry through the RSS 2.0 feed. Responses are currently closed, but you can trackback from your own site.

Comments are closed.