INDIVIDUÁLNÍ KONZULTACE A ODBLOKY

Když nejsme „v pohodě“, když se nám nedostává financí, když máme problémy v partnerství, zkrátka když jsme nešťastní, je to s největší pravděpodobností tím, že jednáme a žijeme podle toho, co se nám v minulosti stalo a jak jsme to v tu danou chvíli vnímali.

Vždy totiž máme možnost, se na to, co se stalo, podívat ze dvou stran. Buď negativně, nebo pozitivně. Když danou situaci vyhodnotíme negativně, začíná v našem chemický proces, který nazýváme stresem a vede až k nemoci. Pokud ji vyhodnotíme pozitivně, tak se v našem těle odehrává chemický proces, kterému říkáme štěstí. Takže záleží jen na nás, jak se na věci díváme.

V odblocích máme možnost se do dané situace vrátit a „uzdravit ji“-podívat se na věci jinak, pochopit proč se to stalo a třeba i odpustit (pokud je třeba:-)).

Termín: pátek 10. 9. 2021 od 17
Průvodce Libuše Poulíčková
Cena 700 Kč/hod
Rezervace: tel. 776 621 449, lpoulickova@seznam.cz

ŽIVÁ MEDITACE: LÉČENÍ ŠAMANSKOU LÉČEBNOU CESTOU

Jedná se o dvouhodinové šamanské léčení těla i duše spojené s meditací.
Živá řízená léčebná meditace
Léčení podvědomí a učení těla se samo uzdravovat
Práce s podvědomím a intuicí
Nakuřování a chapakování
Zapojení malého, velkého bubnu
ParfémováníTermín: pátek 17. 9. 2021 17:00 – 19:00
Vede: Roman Odevzdaný
Cena: 300 Kč
Rezervace: odevzdany@gmail.com, 777 56 13 16

4 – HODINOVÉ CVIČENÍ PRO SPRÁVNÉ DRŽENÍ TĚLA

Zveme vás na sobotní 4 – hodinový odborný kurz SM systému. Naučíte se správné provedení cviků a korekci, dozvíte se jak SM systém funguje, nacvičíme chůzi s holemi. Kurz je vhodný pro začátečníky i pro ty co mají s SM systémem zkušenost.

Termín: sobota 18. 9. 2021 9:00 – 13:00
Vede: Ing. Jiří Forejtek, cena: dospělí 1000 Kč | děti do 15 let v doprovodu rodičů 600 Kč
Rezervace přes objednávkový systém

 

MEDITAČNÍ SETKÁNÍ HO´OPONOPONO

Termín: pátek 24. 9. 2021  17:00 – 19:00
Vede: Libuše Poulíčková
Cena: 200 Kč
Rezervace: tel. 776 621 449, lpoulickova@seznam.cz

Ho´oponopono,je starý havajský proces řešení našich problémů, který nám přišla ukázat Morrnah Nalamaku Simeona. Je to prosba o obnovení vlastního JÁ! Začíná ve vědomé mysli a přepracovává vzpomínky, podle kterých jsme se učili jednat. Dostává nás do nulového stavu. Stavu klidu mysli a spojení s naším pravým JÁ. Stačí nám k tomu víra a čtyři věty.

Jednoduchý návod jak změnit svůj život! Samozřejmě k lepšímu. Měnit život k horšímu se nemusíme učit, to na základě svých zkušeností děláme. V tom jsme mistři. Jde o to, že tyhle poznatky použijeme a přeměníme.

VĚDOMÁ PŘÍPRAVA PÁRŮ K PORODU | CESTA ZA RADOSTNÝM PORODEM

Termín: sobota 23. 10. 2021 9:30 až 17:30
Vede: Anna Kohutová
Rezervace přes objednávkový systém

Cena pro pár (nastávající matka a otec): 2800 Kč
Součástí kurzovného je eBook Jak na potíže v těhotenství a Afirmace k porodu k vytisknutí.

Během na sebe navazujících přednášek se vědomě a informovaně připravíte na společné zrození vašeho dítěte.

Témata kurzu: Má práva u porodu, porodní plán, výběr porodnice, co je zdravý porod, doporučení WHO a péče založená na důkazech, jak podpořit ženu u porodu a jaké má mít u porodu podmínky, nácvik masáží, rebozo technik, raný kontakt s dítětem a jeho důležitost, šestinedělí- velmi křehké období v životě matky, kojení – není jen o pití mléka, kojení je pokračování děložního vztahu.

Součástí kurzu bude i Maorská tradice v praxi – péče o ženu pomocí speciální masáže, která napomáhá posvátnému spojení ženy, muže a dítěte.

Porod je tím nejdůležitějším životním mezníkem. U porodu se nerodí jen dítě, ale také matka, otec, celá RODINA. Porod je jedinečný okamžik. Je jedinečný pro dítě, které přichází na svět a je jedinečný pro matku, která dává dítěti život, ale také pro otce, který se stává ochráncem rodiny. To, jakým způsobem porod proběhne, se promítá do pozdější vazby celé rodiny. Promítá se dokonce i do vztahu ženy k sobě samotné. Porod je přirozená ženská schopnost a přirozeným právem ženy je, být o této schopnosti informována.

Tato komplexní prožitková příprava k porodu a mateřství Vás a vašeho partnera připraví k porodu. Zbavíte se případného strachu, mýtů a obav, napojíte se pomocí prenatální komunikace a speciální masáže na své děťátko. Získáte důležité sebevědomí, že porod zvládnete za pomocí společné síly. Připravte se na tento nejdůležitější mezník ve Vašem životě, protože nemáte-li možnost volby, jako byste žádnou neměli.

Co s sebou – deku, polštář, masážní olej.

KRANIOSAKRÁLNÍ TERAPIE A PROVÁZENÍ PŘI INTEGRACI

Termín: dle domluvy
Vede: MgA. Kateřina Fojtíková |  Ve svém živlu
Rezervace: vesvemzivlu@gmail.com, 774 983 521

Cena: 850 Kč / 75 min

KRANIOSAKRÁLNÍ TERAPIE
individuální celostní harmonizace, uvolňování bloků fyzického i psychického systému a podpora tělu přirozených uzdravujících sil

Prosím, objednejte se telefonicky na konkrétní hodinu.
Terapie působí primárně na rovině centrálního nervového systému a pohybového aparátu, kostí, sítě tkání a vaziv, dále tělních tekutin.

Používá se ke zmírnění mnoha chronických symptomů i vrozených vad, zmírňuje bolesti a tenzi mj. páteře, kloubů, čelistí, uvolňuje dutiny a oblast uší, očí, nosu, bolesti zubů.

Uvolňuje oblast pánve, bránice a hrudi, krku a hlavy. Podporuje fungování centrálního nervového systému (mozek, mícha, nervy, mozkomišní mok), hormonálního, lymfatického a imunitního systému. Přispívá k regeneraci, k hojení zranění, tišení zánětů. Zmírňuje psychosomatické potíže, stres a s ním související symptomy. Pomáhá při depresích, nespavosti, neklidu, může také uvolňovat stopy traumatu v těle.

Terapie užívá jemný a vyjednaný dotek, kdy odpočíváte na masážním lehátku (oblečeni).

Součástí terapie nebo její hlavní náplní může být dle potřeb klienta také podpůrný rozhovor, který se zaměřuje na integraci tělesného a emočního prožívání.

Těším se na setkání s Vámi a na sdílení kousku vaší autonomní a jedinečné cesty ke zdraví, rovnováze a harmonii,

Kateřina Fojtíková
kraniosakrální terapeutka, ekoterapeutka, dramaterapeutka a arteterapeutka
tel. 774 983 521

Léčivé naslouchání sobě a druhým: v pohybu, při sdílení, v tvorbě

Termín:  pátek  17:30 – 19:30
Vede: MgA. Kateřina Fojtíková |  Ve svém živlu
Příspěvek na realizaci společné praxe je 250 Kč
Rezervace: vesvemzivlu@gmail.com, 774 983 521 ideálně do 3. dnů předem.

Léčivé naslouchání – sobě a druhým: v pohybu, v tvorbě, ve sdílení
Společná praxe laskavosti a všímavosti od sebe ven a zpět
Jaké by to bylo, kdyby vám někdo dokázal naslouchat celým svým bytím? Nešel po jemu vlastním navyklém způsobu mentálního uchopování a třídění, ale otevřel se vnímání, jak s ním rezonují vaše emoce, jak vnitřním smyslem reaguje jeho tělo, jaké obrazy nebo slova spontánně vyvstávají na horizontu jeho pozornosti?
Jaké by to bylo sejít se s druhými v takovém prostoru jemné všímavosti, v prostoru soucitu i autonomie, v němž vše je přijímáno tak, jak se to vyjevuje? Kde pozorností zůstáváme stejně tak u sebe jako u druhého, který sdílí, a tedy se po něm nevrháme s radami, s potřebou svézt tok toho, co se děje k něčemu pro nás známému a vysvětlit mu, co má za problém, vyřešit mu ho nebo jakkoli interpretovat a hodnotit, nebo převést pozornost k sobě, nebo se rozbít o jeho emoční příboj?

Pokračovat ve čtení „Léčivé naslouchání sobě a druhým: v pohybu, při sdílení, v tvorbě“

Individuální dramaterapie

Termín: každý pátek v časech 10:00 – 18:00
Vede: MgA. Kateřina Fojtíková |  Ve svém živlu
Rezervace: vesvemzivlu@gmail.com, 774 983 521

Terapie trvá vždy 60 minut při frekvenci 1x týdně či 1x za 14 dnů dle potřeby klienta. Stojí 550 – 650 Kč / hod dle jeho možností..
Individuální dramaterapie pro děti i dospělé, kteří čelí pro ně zatěžujícím výzvám nebo hledají novou cestu (pro své směřování, ve vztazích, v tvorbě)
Dramaterapie se soustředí na celistvé pojetí sebe sama, nejen na samotný „problém“. Podporuje svobodný tvořivý projev, zvědomování vlastních zdrojů, talentů, potřeb a motivací. V hravém náhledu pomáhá přijmout fakt, že všichni máme svá zranění a slabosti a nabízí nástroje, jak díky nim můžeme růst.
Vývojové proměny (specifická metoda dramaterapie) prohlubuje kontakt s tělem, prožíváním, potřebami, vlastní křehkostí i silou a právě hlubší sebepoznání nám dává větší stabilitu, neboť víme, na co se v sobě můžeme spolehnout. Podporuje zdravou sebedůvěru, zdravou komunikaci a utváření vztahů ve větší intimitě a autenticitě.
Doporučuje se pro začátek absolvovat 3 – 5 setkání na seznámení se s metodou, terapeutkou, vyjasnění zakázky (záměru) a vyhodnocení posunu pro případnou pravidelnou práci na hlubších tématech.

Pokračovat ve čtení „Individuální dramaterapie“

TRANSFORMAČNÍ PSYCHOLOGIE, PORADENSTVÍ, KOUČINK

Termín: dle objednání
Vede: Mgr. Dagmar Hladká – terapeut, kouč, mentor, lektor
Cena terapie: 650 Kč
Rezervace: cestaksobe@terapie-hladka.cz, 603 815 240

Každý z nás potřebuje někdy pomoc, neví si rady nebo chce něco změnit. Trápíte-li nepříjemnými tělesnými nebo psychickými stavy, ráda vám pomohu, abyste nalezli cestu k uzdravení svého života. Poskytuji individuální poradenství a terapeutickou pomoc v těchto oblastech:

– krizových životních situacích /trápíte se a nevíte si rady/
– v oblasti vztahových problémů /partnerských, rodinných, pracovních/
– při zvládání emoční zátěže, obav z neúspěchu, pocitu prázdnoty, ztráty energie, únavy, vyčerpání, pocitu neuspokojeného života, nízkého sebevědomí, sebedůvěry, pocitu vlastní nedostatečnosti
– při fyzických a psychických potížích, pocitech strachu, úzkosti, depresích, traumatech
– osobní rozvoj a sebepoznání

Ty sám určuješ směr, kam kráčíš…
Určuješ i to, kam nakonec dojdeš…
Vše začíná v naší mysli…

Pokračovat ve čtení „TRANSFORMAČNÍ PSYCHOLOGIE, PORADENSTVÍ, KOUČINK“

Kurz SM Systém 1C a 1D – ZÁKLADY MANUÁLNÍCH TECHNIK

Úvod do metody Spirální stabilizace páteře – prevence, regenerace
-Principy metody, základní cviky, základní masážní a manuální techniky.
-Příčiny vedoucí k přetížení páteře, prevence, regenerace, kondice.
Termín: sobota a neděle  2021 9:00 – 17:00
Vede: MVDr. Zuzana Forejtková
Cena: 3000 Kč
Rezervace přes objednávkový systém
Pravidelně otevíráme dvoudenní kurz zaměřený na problematiku pohybového aparátu, po jehož absolvování jsou účastníci schopni chápat špatné držení těla, dopady sedavého stylu života nebo nezdravého pohybu na páteř. Spirální stabilizace vás naučí umět snadno sjednat nápravu a vrátit páteři její přirozenou funkčnost.
Kurzy jsou vhodné pro ty, kteří:
– chtějí metodu používat se svými klienty a naučit se kompletní teorii (lékaři, fyzioterapeuti, maséři, trenéři, učitelé tělesné výchovy)
– se chtějí cvičení naučit jen pro sebe (lidé kteří mají potíže s pohybovým aparátem nebo jim jen chtějí předejít)
Vyberte si z nabídky kurzů:
3A – Horní končetina 1.-2.5.
5A – Skolióza 22.-23.5.
2A+2B – Krční, hrudní, bederní páteř 29.-30.5.
1A,B – Základní kurz cvičení pro začátečníky 5.-6.6.
1C,D – Základy manuálních technik 19.-20.6.
3B – Dolní končetina 26.-27.6
Školení vede MVDr. Zuzana Forejtková – zkušená lektorka rehabilitační metody Spirální stabilizace páteře (SM Systém), která již několik let působí jako školitel po celé republice. Rezervace kurzu zde
SM Systém neboli Spirální stabilizace páteře českého lékaře MUDr. Richarda Smíška, je regenerační, preventivní a protahovací cvičení. Název SM systém je odvozen od Stabilizace a Mobilizace páteře. Metoda je založena na aktivním pohybu paže pomocí elastického lana.
Je to komplexní systém, jednoduchý a přitom vysoce účinný, který pomáhá pečovat o pohybový aparát, zlepšit funkci vnitřních orgánů, celkově zpevnit tělo a cítit se lépe. Pomáhá koordinovat a stabilizovat chůzi a je výborná jako prevence předcházení chorob spojených se špatným držením těla.
Tento systém je vhodný pro osoby s diagnózou výhřez meziobratlového disku, skolióza a pro všechny trpící bolestmi zad, nebo pro ty jejž těmto bolestem chtějí předejít.